ניקיון משרדים קטנים - מהו הפתרון האידיאלי?

משרדים קטנים זקוקים למעט שעות ניקיון ובשעות עבודה מגוונות. כיום למשרד, יש שתי אופציות בכל הנוגע לניקיון: הראשונה היא לשכור שירותים של חברת ניקיון משרדים והאופציה השנייה היא העסקה ישירה של עובד ניקיון.

האופציה הראשונה והמקובלת יותר היא תשלום לחברת ניקיון אך אופציה זו לרוב לא מאוד מוצלחת כי חברת הניקיון לא בנויה לתת מענה מספק למשרדים קטנים. חברת הניקיון הנותנת שירותים למשרדים קטנים מתפזרת על מאות ואף אלפי משרדים באיזורים גאוגרפיים שונים דבר המקשה עליה לתת מענה שוטף. לכל משרד ישנם דרישות וכשמדובר על מאות משרדים אז זה אומר הרבה דרישות שצריך לתת להם מענה. בנוסף לכך כל משרד ממוקם במקום אחר דבר המקשה על המפקח או האחראי להגיע, כך שגם היחס האישי וההיכרות האישית עם אנשי הקשר במשרד נמוכה.

עניין שני בעייתי הוא ריבוי עובדים, שחלקם הגדול מתחלפים בתדירות גבוהה בגלל השכר השעתי הנמוך, שמאוד דומה לשכר שעתי של עובד ניקיון במשרד גדול וקבוע. מה שתורם בנוסף לשכר הנמוך הוא הזמן בו לוקח לעובד להגיע ממשרד למשרד, זמן שבדרך כלל לא משלמים עבורו ולכן העובד בדרך כלל ינסה לסיים מהר את העבודה במשרד עצמו על מנת שלא יעבוד בחינם. פרופיל עובד הניקיון של המשרדים הללו הם מנקים המחפשים משרה חלקית או השלמת הכנסה, דבר שתורם לחוסר הקביעות.

האופציה השנייה והפחות מקובלת היא העסקה של עובד ניקיון כעובד מן המניין. מדובר על פתרון פחות מקובל כי מרבית העובדים השכירים מעדיפים עבודה קבועה, במקום אחד ללא התרוצצויות ובמשרה מלאה. לכן למשרדים הללו מאוד קשה לגייס, מבחינת עלות של זמן ומשאבים, עובדי ניקיון שיעבדו לאורך זמן.

הפתרון שלנו הוא ייחודי וחדשני. פתרון המשלב בין חברת ניקיון למנקה פרטי. אנו מציעים לשכור את שירותיו של מנקה עצמאי. מנקה פרטי שהינו עוסק פטור ולכן מוציא חשבונית כמו חברת ניקיון כך שאין צורך להוציא למנקה תלוש שכר, להפריש לביטוח לאומי ולביטוח פנסיוני. מן הצד השני המנקה העצמאי בראייתו הוא עוסק עצמאי המחפש לקוחות קבועים וטובים. המנקה העצמאי, שכבר עשה את המאמצים לפתוח עסק, אינו מחפש עבודה במשרה זמנית אלא מחפש עבודה קבועה לאורך שנים ובמשרה מלאה. וכשלמנקה העצמאי מספר משרדים בשכר גבוה הוא יכול לבחור משרדים ברדיוס מסוים כפי שנוח לו. מה גם שמכל משרד הוא גובה דמי נסיעות בנוסף לשעות העבודה כך שההתרוצצויות בין משרדים מתגמלת. היתרון הנוסף שלנו לבעל המשרד הוא אפס עלות בגיוס העובד כך שלמעשה למשרד יש מאגר עובדי ניקיון עצמאיים ללא עלות.